Menu Zamknij

TECHNOLOGIA

Forcefield Body Armour

Informacje tą stworzono dla wszystkich osób które chcą dowiedzieć się więcej o marce i technologii produktów Forcefield.

 

Historia.

Firma Forcefield Body Armour produkuje miękkie ochraniacze od ponad 20 lat.  Firma jako pierwsza wprowadziła na rynek ochraniacz absorbujący energie a nie odbijający ją jak to robią plastikowe ochraniacze. W czasie kiedy inni producenci chwalili się swoimi produktami, my spokojnie rozwijaliśmy naszą technologię mając pewność, że podążamy we właściwym kierunku. Inwestując i ulepszając nasz produkt stworzyliśmy najlepszy na świecie system ochrony ciała.

Miękki pancerz wydaje się być wbrew naturze, bo zgodnie ze stereotypowym sposobem myślenia twardy równa się bezpieczny i mocny, stwierdzenie to całkowicie mija się z prawdą! Teraz, po otrzymaniu wielu nagród, jesteśmy rozpoznawani jako oryginalny producent miękkich pancerzy, wytwarzający najlepszej jakości i najwygodniejsze pancerze ochraniające ciało. Świadczy o tym chociażby fakt że Kawasaki, Salomon, Harley Davidson, Halvarsson, BKS oraz wielu innych producentów artykułów odzieżowych dla sektora wyścigów motocyklowych i sportowych zaufało nam umieszczając nasze ochraniacze w swoich produktach! Dealerzy i dystrybutorzy sprzedają go z przyjemnością, ponieważ jest to najlepszy jakościowo produkt i takie stwierdzenie nie jest żadną przesadą, ponieważ naprawdę spełnia on swoją rolę w kwestii bezpieczeństwa, dobrze wygląda jest uniwersalny i przydatny w wielu dyscyplinach sportu.

 

Technologia Forcefield.

Nitrex jest sercem tego produktu. Jest to nazwa własna nadana materiałowi chemicznemu, nitrylowi, którego używamy w produkcji całego asortymentu. Zharmonizowanie jakości materiału, miękkości i komfortu zajęło nam wiele lat, ale powstał najlepszy wynik z możliwych. Obiektywnie wypróbowany, sprawdzony setki razy. Używając jedynego w swoim rodzaju niepowtarzalnego opatentowanego opracowania technologicznego, które zostało połączone z tradycyjnym systemem warstwowym i trygonometrycznym kwadratowym wzorem, osiągnęliśmy niedościgniony wynik w kwestii bezpieczeństwa.

Nitrex Evo-02

Jak działa Forcefield Body Armour?

Pancerz Forcefield wykorzystuje energię, spowalnia ją i zmniejsza jej siłę zanim uderzy ona w twoje ciało. Dla porównania, twarde pancerze po prostu odbijają energię. Zostało to udowodnione i powszechnie o tym wiadomo, że daje to słabe wyniki w zakresie ochrony ciała i nie spełnia swojej roli przy uderzeniach.

 

Twardy pancerz ma bardzo małą umiejętność absorbowania i spowalniania energii uderzenia. Jest powszechnie używany, ponieważ jest tani w produkcji i wywiera na nas wrażenie poprzez swoją budowę, myślimy wtedy “musi dobrze działać”. Twardy pancerz powoduje również pocenie się, jest niewygodny i może pęknąć powodując dodatkowe obrażenia ciała. Uzasadnienie stanowi przykład strefy zgniotu w samochodzie, stworzonej aby spowolnić i zmniejszyć wpływ siły powstającej w wyniku uderzenia, po to, żeby chronić ludzi wewnątrz samochodu. Więc czy strefy zgniotu i systemy struktury ulowej są dobre w przypadku pancerzy chroniących ciało? No cóż, tylko jeśli jesteśmy narażeni na jedno uderzenie…

 

Powtarzalna i wielokrotna wydajność pancerzy Forcefield Body Armour.

Wielokrotne uderzenia nie są wskazane dla większości pancerzy dostępnych na rynku. Pancerze Forcefield zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywały wielokrotne uderzenia nie tracąc na właściwościach ochronnych. Większość typów pancerzy psuje się po uderzeniu, staje się bezużyteczna i nadaje się do wyrzucenia, ale nie Forcefield. Nasze badania pokazują, że ludzie nie wyrzucają twardych pancerzy  po uderzeniu, a powinni to zrobić, ponieważ pancerze te nie spełniają już swojego zadania. W poważnym zderzeniu, przy dużej prędkości, gdzie ma miejsce wiele uderzeń podczas jednego wypadku, normalny pancerz zostaje osłabiony już przy pierwszym uderzeniu, podczas gdy użytkownik potrzebuje żeby jego pancerz był cały czas tak samo wytrzymały. Pancerz Forcefield jest tak samo silny i mocny na końcu wypadku jaki był na jego początku. Daje to osobie noszącej ten pancerz największe szanse przeżycia. Jest to kolejny ważny argument podczas zakupu produkt Forcefield, który będzie Ci służył latami i nie będziesz musiał kupować następnego ochraniacza nawet po poważnym uderzeniu.

Na poniższym obrazku znajdą Państwo wykres przenikalności siły uderzenia przy teście składającym się z 7 uderzeń. Jak można zauważyć wartość przenikającej energii jest na bardzo podobnym poziomie.

 

 

Charakterystyka pancerza Forcefield Body Armour.

Pancerz Forcefield jest miękki, dopasowujący się do ciała a zarazem oddychający.

3

Wykonany jest z materiałów najmniej ograniczających swobodę ruchów. Materiał dopasowuje się do budowy ciała osoby noszącej go po krótkiej chwili od założenia, przez co tworzy się nie tylko dwuwymiarowy kształt budowy ciała, ale trójwymiarowy, dopasowujący się ze wszystkich stron, owija się idealnie wokół ciała stając się jego częścią. A co najważniejsze, ma zdolność poruszania się i rozciągania wraz z ciałem w związku z czym w żaden sposób nie ogranicza on swobody ruchów. Jest to bardzo ważne w nieszczęśliwym wypadku jakim jest uderzenie lub zderzenie. Możemy sobie wyobrazić, że mamy ubrany kask, który nie pasuje i przy uderzeniu była luka, wolne miejsce między wewnętrzną częścią kasku i głową. Ta wolna przestrzeń może spowodować mocny uraz naszej głowy. Większość zwykłych pancerzy na ciało jest właśnie taka – nie przylega dokładnie do ciała tworząc „szpary”. Forcefield natomiast jest skonstruowany tak że nie pozostawia żadnych wolnych powierzchni między chronionym obszarem a ochraniaczem, dodatkowo jest ciepły i przytulny, sprawia wrażenie jakby stanowił część naszego ciała.

54

Oddychający pancerz Forcefield Body Armour.

Każda z warstw, której używamy, jest perforowana tysiącem otworów, aby zapewnić przepływ ciepła przez ubranie, utrzymując cały czas komfort cieplny naszego ciała.

1

Czy pancerz twardnieje pod wpływem uderzenia.

Niepowtarzalna struktura molekularna naszych materiałów oznacza, że pancerz utrzymuje swoje właściwości absorbowania energii pozostając miękkim i nie twardnieje pod wpływem nawet wielokrotnego uderzenia.  Jest to ostatnia rzecz jakiej chcielibyśmy, żeby pancerz Forcefield zachował się jak twardy pancerz, nie złagodził i nie spowolnił energii zanim dotrze ona do ciała.

 

Standard CE.

Testy standardów CE są uważane za najbardziej wnikliwe i rygorystyczne na świecie. Od początku idziemy w kierunku podwyższania standardów i upewniania się czy produkt będący na rynku jest ciągle ulepszany. To jest coś z czego jesteśmy niesamowicie dumni i nad czym będziemy dalej pracować.

 

Czym jest test CE? W przypadku ochraniacza na plecy…

Do testu używane jest urządzenie testujące ochraniacz na uderzenia o sile 50 dżuli (mniej więcej taka sama siła z jaką uderza cegła zrzucona z 2 piętra), na bazie wielokrotnych uderzeń w różnych punktach  mierzona jest energia która przenika do naszego ciała.

Poziom pierwszy testu CE jest zaliczany po wytrzymaniu siły nacisku 18 kn.

Przejście poziomu drugiego jest równoznaczne z wytrzymaniem siły nacisku 9 kn.

Nasz flagowy model –  Forcefield Pro Sub zdecydowanie pobił konkurencję przechodząc próbę 3.38 kn.

Forcefield jest najlepiej na świecie działającym ochraniaczem na plecy!

Ponownie Firma Forcefield zawyżyła standardy w zakresie ochrony.

 

Czy wszystkie pancerze przechodzą testy CE?

Jest wiele ochraniaczy niskiej jakości znajdujących się w sprzedaży.

– Jeśli produkt nosi nazwę osłona, wkładka, poduszka lub skorupa istnieje prawdopodobieństwo, że nie przeszedł on testów CE i zgodnie z prawem nie może mieć przyznanego znaku CE jako ochraniacz ciała!

– Najprawdopodobniej produkty te będą miały znak CE ale w kategorii „zabawka”!

– Produkty te nie powinny być sprzedawane jako ochraniacz ciała.

– Produkty te nie spełniają standardów i nie działają tak jak powinny!

 

W przypadku produktów Forcefield należy również dodać, że każda, pojedyncza część ochraniaczy Forcefield przechodzi testy CE.

Podczas gdy powszechnie wiadomo, że inni producenci poddają testom tylko niektóre części pancerzy, na przykład część chroniącą kręgosłup ogonowy w krótkich spodenkach ochronnych, a inne elementy tych spodenek są zrobione z tanich materiałów niskiej jakości. Wystarczy, że jeden element przejdzie test CE, żeby cała część garderoby otrzymała metkę oznaczoną znakiem CE.

 

Jakie  w praktyce są produkty Forcefield?

Rzeczywiście, nosząc pancerz Forcefield, nie wiesz nawet o tym, co to oznacza możesz skoncentrować się na wykonywaniu czynności  (zwykle szybki, ekscytujący sport) i nie musisz zawracać sobie głowy źle dopasowanym, twardym i niewygodnym ochraniaczem. Ochraniacz na ciało, który jest niedopasowany i niewygodny jest taki sam jak niedopasowane buty, starasz się ich nie nosić! Z tego powodu począwszy od pierwszego projektu robimy wszystko żeby produkty dobrze leżały i żeby nosiło się je z przyjemnością przez długi czas.  Najlepszą metodą aby przekonać się do produktów Forcefield to przymierzenie ochraniacza. Prawie od razu ochraniacz zaczyna dopasowywać się do ciała dając poczucie wygody.

 

Recenzje, opinie prasowe na temat Forcefield Body Armour.

Przez lata zgromadziliśmy ogromną ilość opinii i wyników testów publikowanych w branżowych magazynach i w środkach masowego przekazu. Niezależne testy potwierdzają za każdym razem fakt, że żaden pancerz dostępny na rynku nie pobił pancerza Forcefield co możemy sprawdzić na stronie internetowej www.forcefieldperformance.com.

– Motor Cycle News (MCN)- Ochraniacz Pro Sub 4- produkt roku 2009

– Szwedzki Test, Powtórzony test CE- wynik: Zwycięzca.

(Halvarsson Protector identyczny z Forcefield Pro 2)

– Motorcyclist USA – “wzorcowy, na którym wszystkie ochraniacze pleców powinny być wzorowane”

– RiDE Magazine. Jeden z największych magazynów konsumenckich w Europie. Dwukrotnie nagrodzony w dziedzinie „Najlepszy zakup” ochraniacz pleców Pro L2.

Jest to okres 6 lat, w ciągu których Forcefield wodzi prym w przemyśle ochraniaczy pleców.

– Motor Cycle News (MCN)- listopad 2009- „ jeśli mógłbym polecić tylko jeden produkt- to byłby to właśnie ten”.

 

Z naszych pancerzy korzystają profesjonalni sportowcy.

Pełna lista sportowców znajduje się na naszej stronie internetowej, a pośród nich są:

– Wybitni brytyjscy motocykliści wyścigowi.

– Brytyjskie zespoły narciarskie i snowboardowi.

– Wielu przedstawicieli światowej elity motocyklistów żużlowych.

– Zespoły Salomon Freski i Snowboard.

I wielu innych- aby zapoznać się z całą listą odwiedź naszej stronie www.forcefield.pl w zakładce Sportowcy.

 

Produkty Forcefield to:

– Lider na rynku – w każdym niezależnym teście (było ich wiele – publikacje z całego świata) Forcefield zdeklasował wszystkie inne pancerze na rynku.

– Trójwymiarowa konstrukcja dopasowuje się do kształtu ciała osoby noszącej pancerz.

– Miękki, oddychający i wygodny, nie wiesz nawet, że masz go na sobie.

– Odporny na wielokrotne uderzenia- najbezpieczniejszy na rynku.

– Produkt godny zaufania – bez marketingowego szumu i zamieszania!

– Możliwość noszenia przez cały dzień

– Używany przez setki profesjonalistów

– Używany przez kaskaderów na całym świecie.

 

Aby uzyskać więcej informacji i porad w sprawie naszych produktów zapraszamy do zadawania pytań poprzez formularz kontaktowy lub kontakt telefoniczny.

 

Forcefield- Profesjonalny produkt, najlepszy na świecie pancerz ochraniający ciało.

 

Dodaj komentarz