Technologia

Jak działa Forcefield Body Armour

Ochraniacz Forcefield wykorzystuje energię i spowalnia ją zmniejszając jej siłę zanim uderzy ona w twoje ciało.
Dla porównania, twarde pancerze po prostu odbijają energię. Zostało to udowodnione i powszechnie o tym wiadomo, że daje to słabe wyniki w zakresie ochrony ciała i nie spełnia swojej roli przy uderzeniach.
Twardy pancerz ma bardzo małą umiejętność absorbowania i spowalniania energii uderzenia. Jest powszechnie używany, ponieważ jest tani w produkcji i wywiera na nas wrażenie poprzez swoją budowę, myślimy wtedy “musi dobrze działać”. Twardy pancerz powoduje również pocenie się i jest niewygodny. Może pęknąć powodując dodatkowe obrażenia ciała. Uzasadnienie stanowi przykład strefy zgniotu w samochodzie, stworzonej aby spowolnić i zmniejszyć wpływ siły powstającej w wyniku uderzenia, po to, żeby chronić ludzi wewnątrz samochodu.
Więc czy strefy zgniotu i systemy struktury ulowej są dobre w przypadku pancerzy chroniących ciało?
No cóż, tylko jeśli jesteśmy narażeni na jedno uderzenie.

Charakterystyka ochraniaczy ciała Forcefield Body Armour.

Miękki i wygodny

Unikalne, trójwymiarowe właściwości modulujące sprawiają, że ochraniacz odczuwalny jest jako zwykła część ciała.

Elastyczne warstwy

Poszczególne warstwy ochraniacza poruszają się niezależnie, zwiększając elastyczność i zdolność pochłaniania wstrząsów.

Aktywowany ciepłem

Inteligentne materiały reagują na niewielką temperaturę ciała, zapewniając jeszcze większy komfort i pełne dopasowanie.

Oddychający

Każda z warstw ochraniacza ciała, której używamy, jest perforowana tysiącem otworów, aby zapewnić przepływ ciepła przez ubranie, utrzymując cały czas komfort cieplny naszego ciała.

Absorbujący energię uderzenia

Niepowtarzalna struktura molekularna naszych materiałów oznacza, że ochraniacz ciała utrzymuje swoje właściwości absorbowania energii pozostając miękkim i nie twardnieje pod wpływem nawet wielokrotnego uderzenia.
Jest to ostatnia rzecz jakiej chcielibyśmy, żeby ochraniacz Forcefield zachował się jak twardy pancerz, nie złagodził i nie spowolnił energii zanim dotrze ona do ciała.

Technologia Forcefield

nitrex evo logo

Nitrex jest sercem tego produktu.
Jest to nazwa własna nadana materiałowi chemicznemu, nitrylowi, którego używamy w produkcji całego asortymentu.
Zharmonizowanie jakości materiału, miękkości i komfortu zajęło nam wiele lat, ale powstał najlepszy wynik z możliwych.
Obiektywnie wypróbowany, sprawdzony setki razy. Używając jedynego w swoim rodzaju niepowtarzalnego opatentowanego opracowania technologicznego, które zostało połączone z tradycyjnym systemem warstwowym i trygonometrycznym kwadratowym wzorem, osiągnęliśmy niedościgniony wynik w kwestii bezpieczeństwa.

Powtarzalna i wielokrotna wydajność ochraniaczy ciała Forcefield Body Armour.

test ochraniacza forcefield pro sub

Wielokrotne uderzenia nie są wskazane dla większości pancerzy dostępnych na rynku.
Ochraniacz ciała Forcefield zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywały wielokrotne uderzenia nie tracąc na właściwościach ochronnych.
Większość typów pancerzy psuje się po uderzeniu, staje się bezużyteczna i nadaje się do wyrzucenia, ale nie Forcefield.
Nasze badania pokazują, że ludzie nie wyrzucają twardych pancerzy  po uderzeniu, a powinni to zrobić, ponieważ pancerze te nie spełniają już swojego zadania. W poważnym zderzeniu, przy dużej prędkości, gdzie ma miejsce wiele uderzeń podczas jednego wypadku, normalny pancerz zostaje osłabiony już przy pierwszym uderzeniu, podczas gdy użytkownik potrzebuje żeby jego pancerz był cały czas tak samo wytrzymały.
Ochraniacz ciała Forcefield jest tak samo silny, mocny i bezpieczny na końcu wypadku jaki był na jego początku.
Daje to osobie noszącej ten ochraniacz ciała największe szanse przeżycia. Jest to kolejny ważny argument podczas zakupu produkt Forcefield, który będzie Ci służył latami i nie będziesz musiał kupować następnego ochraniacza nawet po poważnym uderzeniu.
Na poniższym obrazku znajdą Państwo wykres przenikalności siły uderzenia przy teście składającym się z 7 uderzeń.
Jak można zauważyć wartość przenikającej energii jest na bardzo podobnym poziomie.

Historia Forcefield Body Armour

Firma Forcefield Body Armour produkuje miękkie ochraniacze od ponad 20 lat.  Jako pierwsza wprowadziła na rynek ochraniacz absorbujący energie a nie odbijający ją jak to robią plastikowe ochraniacze.
W czasie kiedy inni producenci chwalili się swoimi produktami, my spokojnie rozwijaliśmy naszą technologię mając pewność, że podążamy we właściwym kierunku.
Inwestując i ulepszając nasz produkt stworzyliśmy najlepszy na świecie system ochrony ciała.
Miękki ochraniacz wydaje się być wbrew naturze, bo zgodnie ze stereotypowym sposobem myślenia twardy równa się bezpieczny i mocny.
Stwierdzenie to całkowicie mija się z prawdą!
Teraz, po otrzymaniu wielu nagród, jesteśmy rozpoznawani jako oryginalny producent miękkich ochraniaczy ciała, wytwarzający najlepszej jakości i najwygodniejsze ochraniacze ochraniające ciało.
Świadczy o tym chociażby fakt że Kawasaki, Salomon, Harley Davidson, Halvarsson, BKS oraz wielu innych producentów artykułów odzieżowych dla sektora wyścigów motocyklowych i sportowych zaufało nam umieszczając nasze ochraniacze w swoich produktach!
Dealerzy i dystrybutorzy sprzedają go z przyjemnością, ponieważ jest to najlepszy jakościowo produkt i takie stwierdzenie nie jest żadną przesadą, ponieważ naprawdę spełnia on swoją rolę w kwestii bezpieczeństwa, dobrze wygląda jest uniwersalny i przydatny w wielu dyscyplinach sportu.